Stäng reklam
Menu

Musiksoiree Under Bar Himmel

Göteborg

Crêpe et Ciel
torsdag, 21 juli 2022 kl:17:30

MUSIKSOIRÉE med god mat & dryck på CRÊPE ET CIEL i sommar!
Tre kvällar i sommar bjuder Crêpe et Ciel med utsikt över Rådasjön på en musikalisk helkväll under bar himmel. Efter en succe förra sommaren kommer Amanda Andreas & Erik Björksten tillbaka till oss och vi kunde inte bli gladare!
Amanda Andreas
Som havet bär hon sin publik, ibland stilla, ibland stormigt, in i framtiden.Tillsammans med några av Göteborgs mest framstående musiker inom pop och jazz bjuder hon på oförglömliga konserter fyllda med jazziga vardagsbetraktelser och medryckande popslingor.

Erik Björksten
En av Göteborgs vassaste gitarrister som ackompanjerar de allra bästa med en fantastisk känsla. Vi har nöjet att lyssna till Eriks musikaliska gitarrspel två gånger i sommar!
Spelning startar ca 19.00, paus kommer finnas.
MAT
Valfri galette och ett glas dryck ingår i biljettpriset och mycket annat gott kommer finnas under kvällen. Köket öppnar 17.30.
Vid fler än 6 personer i ett sällskap var vänlig kontakta oss för bordsbokning annars är det fri bordsplacering. Bord och trapplatser finns.
Kontakt: info@crepeetciel.com

Datum / Tid

torsdag, 21 juli 2022 kl: 17:30

Plats

Göteborg, Crêpe et Ciel

Karta (Google)

Typ

Övrigt

Kostnad

295

         

Hitta evenemang

Fritext
Välj stad

    
                                        
Datum: Alla dagar
Veckodagar:
Tillbaka Sök

Välj stad